RE/MAX Elite

Dohodnuté částky hypoték přestaly platit

 

RE/MAX Elite volně cituje článek publikovaný: Sabina Ali, 12.9.2022, Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/hypoteky-vystavba-rekonstrukce-zdrazovani-stavebni-material.A220830_151631_ekonomika_alis?zdroj=top

 

Půjčka, která stačila minulý rok, už dnes náklady na bydlení nepokryje. Domácnostem se tenčí prostředky na stavbu domu nebo rekonstrukci. Problematický může být i nákup bytu od developera, pokud se ve smlouvě pojistil patřičnými doložkami.

Půjčka, která stačila minulý rok, už totiž dnes náklady často nepokryje. Kdo si pro jistotu nepůjčil více, může mít problémy stavební práce vůbec dokončit. Nezbývá tak než si vzít další úvěr.

„Klienti proti minulosti mnohem častěji poptávají další, novou hypotéku, někteří se také rozhodnou od původní odstoupit a sjednají si novou za aktuálních podmínek“.

Nedostatek financí je často nutné řešit uzavřením nového úvěru. Podmínkou je, aby klienti byli bonitní a také měli dostatečně vysokou zástavu. Nový úvěr se už bude sjednávat za stávajících podmínek a úrokových sazeb.

 

 

Autor: Bc. Diliara Abdiukhanova