RE/MAX Elite

 

Proč potřebuji služby realitní kanceláře při prodeji své nemovitosti?

Před prodejem nemovitosti prodávající často stojí před výběrem, jestli se zabývat vším sám nebo se obrátit na realitní kancelář. Podíváme se na to, jaké výhody poskytuje realitka.

Na začátku je třeba zmínit, že ne všechny realitní kanceláře na českém trhu poskytují kvalitní služby, uvedené výhody u nich proto nemusí platit. Vybírejte jen ověřenou společnost, abyste opravdu získali výhody a spokojenost.

1. Oslovíte mnohem větší počet zájemců o koupi

Realitní kancelář při práci široce používá marketingové nástroje, které zajišťují stabilní počet zájemců, ví ze své praxe, na jakých portálech a jak inzerovat. Naučit se člověku bez zkušeností to, jak efektivně využívat Facebook, Instagram a jiné nástroje pro prodej jedné nemovitosti se nevyplatí. Jeden člověk nedokáže tolik jako tým profesionálních makléřů, kteří na prodeji spolupracují. Navíc makléř využívá prodejní strategie a neustále se učí, aby se co nejvíce přizpůsoboval měnícímu se realitnímu trhu.

2. Prodáte za vyšší cenu

S rostoucím počtem oslovených lidí roste šance na výhodnější prodej. Pokud si najmete dobrého realitního makléře, mělo by vám i po odečtení jeho provize zbýt více peněz, než když si prodáte svépomocí, neboť je to jeho práce a dělá to na profesionální úrovni, což také souvisí s výše zmíněným použitím strategií a trvalým vzděláváním.

3. Ušetřete svůj čas

Uskutečnění prodeje není záležitost na pár hodin, trvá to několik měsíců. A to určitě za předpokladu, že chcete dobře prodat. Pokud byste stanovili nízkou cenu nemovitosti, prodáte rychle, ale opravdu to chcete?

Propagace nemovitosti, telefonáty, organizace prohlídek, jednání o podmínkách prodeje, tím vším ztratíte spoustu času. Velmi důležitou roli při úspěšnosti prodeje hraje proaktivní přístup prodejce. A právě proaktivita je časově náročná.

4. Získáte podporu

Vyskytne-li se nějaký problém, nebudete na jeho řešení sami.

5. Potřebné obchodní dovednosti

Realitní makléř samozřejmě má obchodní dovednosti a znalost problematiky, které využije ve váš prospěch. Dokáže vyjednat za vás lepší podmínky prodeje, lepší prodejní cenu, platební podmínky, termíny a ochrání vás před neobvyklými, přemrštěnými požadavky ze strany kupujících. Obchodní zkušenosti se sbírají roky. Pokud se nezabýváte profesionálně obchodováním, pak obchodní dovednosti nemáte a díky najmutím makléře, který obchodní dovednosti má, uzavřete lepší obchod.

Autor: Bc. Diliara Abdiukhanova